Транспортиране на мебели, Транспорт на багаж.
Няма да нося това! Това бихте казали, знаейки, че трябва да преместите мебели – и няма значение дали е стар античен сандък или модерен ъглов диван. А в ситуацията на преместване на друго място мебелите са наистина голям проблем, който изисква специално решение.
Преместването на мебели е твърд орех.В много от случаите те трябва да бъде разглобени, след това опаковани, след това натоварени в колата, правилно поставени в микробуса, обезопасени, така че нищо да не се повреди по време на транспортиране, разтоварени, сглобени и обратно и поставени на мястото си.
Какви са възможните проблеми при транспортиране на мебели?
● Големи или високи мебели може да не се поберат в колата.
● Мебелите могат да се повредят при товарене в асансьор или камион.
● Фитинги, рафтове или части от мебелите могат да бъдат загубени по време на транспортиране.
● Мебелите могат да бъдат много тежки – без специални умения ще бъде трудно да ги транспортирате сами.
● Мебелите с неправилна форма или големи мебели са трудни за опаковане.
● Необходимо е предварително да се разбере общият обем и размери на мебелите, така че всичко да се побере в колата (важно е да знаете как правилно да го подредите в микробуса).
● Транспортирането на големите дивани и гардероби може да отнеме много време.
Полезни съвети при транспортиране на мебели:
Отвертка и чук готови ли са? Преди да разглобите и опаковате мебелите си, прочетете този списък с основни полезни съвети, за да улесните транспортирането на мебелите си.
1. На първо място, при товарене, извадете от апартамента и следователно изпратете в камиона големи мебели. Огромни гардероби, ъглови дивани, легла, скринове и рафтове - всичко това е по-добре веднага да се зареди в колата. Именно големите мебели ще се превърнат в първото ниво, върху което могат да се зареждат малки мебели. Столове, отомани, табуретки, малки нощни шкафчета - всичко това идва на последно място.
2. Когато разглобявате мебелите , подгответе няколко малки картонени кутии, няколко обикновени чанти и скоч. Веднага след като махнете пирони, винтове, веднага ги сложете в отделна торбичка, която след това залепете с тиксо към шперплата (най-голямата част от разглобения шкаф или друг предмет, който сте разглобили). Така определено няма да загубите нищо. За надеждност може да се подпише пакет с фитинги и ако има твърде много малки части, тогава е по-добре да ги разпределите в различни пакети и да ги маркирате отделно.
3. Погрижете се за тапицерията: не забравяйте да покриете меката мебел със стреч лента, за да не се замърси или повреди по време на транспортиране. Ако мебелите са уникални, скъпи, тогава не забравяйте да подготвите пода на микробуса на камиона и да поставите някакво одеяло или големи парчета картон, за да не повредите краката на мебелите.
4. Същото правило със стреч лента важи за всички предмети с големи размери: рискът от удар в стената, случайно изпускане е достатъчно голям, така че не пестете лентата.
5. Понякога, когато мебелите са твърде големи и не е възможно да се разглобят, не се вписват малко във вратата на стаята. Опитайте се да демонтирате лентите на вратите - може би точно тези 3-5 сантиметра са нещо, от което се нуждаете.
6. Ако имате особено важна мебел, античен сандък или гардероб със стъклени врати, тогава е по-добре да подсигурите транспортирането му възможно най-добре: пригответе специални колани, които могат да се използват за закрепване на мебелите към камиона.
7. Никога не поставяйте и не зареждайте домашно обзавеждане, мебели или други неща върху кожен диван - можете да развалите материала.
8. Какво може да се извади от шкафовете - извадете. Всички артикули, книги, рафтове - всичко това е опаковано отделно, за да не падне случайно по време на транспортиране.